Connect with us

BH Telecom Premijer Liga

Mreže mirovale u najvećem bh. derbiju

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Željezničarom na Koševu. Današnja utakmica 5. kola Lige za prvaka BiH završena je bez pobjednika rezultatom 0:0 iako je Bordo klub bio znatno bolji protivnik.

Sarajevo je u prvih trideset minuta prebacilo i držalo težište igre na polovini gostujućeg tima. Prva velika prilika na utakmica viđena je u 23. minuti. Ahmetović je proigrao Hebibovića, koji vraća loptu za Rahmanovića, a udarac našeg fudbalera pogađa stativu.

Potom su naši fudbaleri izveli lijepu akciju, a na ubacivanje Kuzmanovića kasne Rahmanović i Velkoski. U 37. minuti Osmanković je glavom šutirao pored gola Pavlovića. Na otvaranju drugog dijela Ahmetović je šutirao, no lopta odlazi pored gola. Potom je Ahmetović ubacio sa desne strane, Sarić je vratio u sredinu za Hebibovića koji je glavom šutirao pravo u golmana Željezničara.

Sarajevo je ponovo zaprijetilo u 61. minuti susreta. Nakon Hebibićevog centaršuta sa desne strane, Rahmanović je glavom šutirao, no pored gola Kjosevskog. Potom je Crepulja šutirao visoko preko gola, te je Mustafić izblokiran.

Upravo je naš mladi prvotimac imao dobru priliku u 84. minuti. Mustafić je snažno šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored lijeve stative gola Željezničara. Do kraja susreta gosti su još pokušali preko Zajmovića, međutim mreže su mirovale. U narednom kolu Sarajevo dočekuje Široki Brijeg na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.