Connect with us

Novosti

Merdić činio čuda na golu, Mladost bolja od Tuzle

Kadeti FK Mladost DK sa 2:5 su u Tuzli savladali Tuzlu City, a ponovo je najbolji igrač na utakmici bio golman Dobojlija Dženis Merdić.

Već u petoj minuti Merdić je imao nevjerovatnu intervenciju, kada je sa samo dva metra sjajnom paradom odbranio jedan volej udarac. Nakon toga dva igrača Tuzla Cityja su izašla na njega, ali ih je sjajno pročitao i zaustavio.

U drugom poluvremenu sjajno je odbranio pokušaj jedan na jedan, te je imao još dvije fantastične parade.

Iako je primio dva gola, Merdić je najzaslužniji što je Mladost i pored pet postignutih golova kući otišla s pobjedom. Golove za kakanjski tim postigli su Čago (2), Jašarspahić, Goralija i Seković.

Za Merdića postoji interes iz BiH, ali i iz inostranstva, te će biti zanimljivo vidjeti da li će ovaj talentovani golman i naredne sezone stajati između stativa gola Mladosti.