Connect with us

Novosti

FA CUP| Arsenal jedva preko Leedsa u četvrto kolo, Kolašinac odigrao cijeli meč

U okviru 3. kola engleskog FA Cupa Arsenal je na Emiratesu dočekao lidera Championshipa, Leeds United, i slavio s minimalnih 1:0.

Jedini pogodak na meču u 55. minuti posigao je 20-godišnji Nelson Reiss koji je u šesnaestercu jednu odbijenu loptu zakucao u gol.

Leeds je u prvom poluvremenu zaista nadigrao Arsenal i mogao da vodi sa nekoliko pogodaka razlike. Šanse su redom promašivali Jack Harrison, Patrick Bamford, Ben White i Egzijan Alioski dva puta, ali je golman Arsenala Emiliano Martinez očito imao svoj dan.

U drugom poluvremenu gledali smo obrnutu sliku, a Arsenal je bolju igru uspio da kruniše golom koji je značio i prolazak u narednu rundu gdje će igrati protiv Bournemoutha za 19 dana na Vitality stadionu.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao cijeli meč za Arsenal.